v Blog

Zpět z Tumblr na WordPress

Důvod odchodu z Tumblru

Z Tumblru jsem byl původně nadšený. Líbil se mi jeho systém likování příspěvků interním srdíčkem, nebo funkce reblog, kdy můžete na svůj blog jedním tlačítkem převzít pěkný článek někoho jiného. Funguje to dobře u blogů sdílejících nějaký jednoobrázkový obsah apod. Mě to ale nefungovalo a na blog jsem psal čím dál méně.

V této době jsem zároveň udělal několik webů na WordPressu. Hlavním důvodem byla hotová administrace a typ webů, kdy klienti chtěli publikovat pár stránek o své firmě a občas přidat nějakou novinku. Pro tento typ webů se mi WordPress zdál dostačující. Eliška udělá grafiku, já nakóduji WordPress šablonu a pomohu klientovi naplnit obsah. Žádný velký vývoj, vesměs špagetový kód, ale třeba programování template, nebo pluginu, je otázkou chvilky.

Možnost si občas něco doprogramovat, nebo upravit, také hrála svou roli. U Tumblru můžete jen upravovat HTML a CSS zvolené šablony.

Plugin pro převod Tumblru na WordPress

Pomocí pluginu Tumblr Importer to byla poměrně hračka. Chtěl bych jen upozornit na dvě záludnosti:

  • po instalaci pluginu se skrývá v administraci > Nástroje > Import – přidá se mezi importní možnosti
  • když úspěšně zvládnete podle pokynů vytvořit Tumblr aplikaci a zadat API a secret key, vyberete blog, ze kterého importovat, a začne se točit „loading“ kolečko, je potřeba klikat po vašem WordPress blogu! Po několika pokusech, kdy se kolečko jen několik minut točilo a mých chabých 21 příspěvků z Tumblru se neimportovalo, jsem to vygooglil na supportu pluginu. Je prostě potřeba PHP udržovat v chodu, aby mohlo importovat.

Takže jestli také uvažujete o přechodu z Tumblr na WordPress, snad vám to pomůže 🙂

Líbilo se? Tak to sdílej, dík:)Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Komentáře

Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..