v Blog

Na výletech používám skvělé mapy.cz, ale chci se s vámi podělit o jednu funkci aplikace Locus, která se mi hrozně líbí: kalibrace obrázku s mapou.

Pokud na nějaké naučné stezce nebo v rozsáhlém parku dostanete u vstupu plánek cest, můžete si ho vyfotit a v aplikaci Locus na něm zobrazit GPS pozici, kde se zrovna nacházíte!

Jak už jsem psal, mapy.cz jsou super, ale nemusí třeba mít cestičky v nějakém parku, nebo se nám stalo, že nová naučná stezka Olšina nebyla v době naší návštěvy ještě v (offline) mapy.cz zanesená.
Ne že by se člověk v parku nebo na naučné stezce ztratil a navigaci Locusu se zkalibrovaným obrázkem potřeboval k přežití, ale např. ukázat dětem/manželce, že nekecáte a slíbená lavička už je opravdu za zatáčkou je pěkné.

Jak na to

Locus je aplikace pro pokročilé hračičky s mapami. Umí toho opravdu spoustu viz jejich web.

Nejdřív zkuste co nejlépe vyfotit plánek, který chcete kalibrovat.

V levém menu potom zvolíte Další funkce a v té hromadě najdete Kalibrace obrázku s mapou.
Kalibrace probíhá tak, že nahrajete fotku papírové mapy a poté přidáváte kalibrační body. První ikonkou tužtičky vyberete bod v papírové mapě. Zvolte nějaký, který poznáte i v digitální mapě. Třeba křížení silnic, altánek, významnou budovu apod.
Pomocí ikonky mapky pak stejný bod vyberete i v digitální mapě.

Je dobré přidat aspoň 3-4 body a snažit se o co nejpřesnější zadání.
Po kliknutí na Vytvořit už se můžete kochat svým výsledkem.

Ještě podrobnější návod naleznete v dokumentaci Locusu. Pokud vás bude práce s mapami bavit, můžete další skvělé vlastnosti objevovat právě tam.

Líbilo se? Tak to sdílej, dík:)Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Komentáře

Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Webmentions

  • Naučná stezka Olšina – Váňovi

    […] Tím, že naučná stezka je nová, nebyla ještě vidět v (offline) aplikaci mapy.cz. Ve skvělé aplikaci Locus jsem si nakalibroval plánek, který jsme dostali v infocentru. Jak na to si můžete přešíst na mém blogu. […]