v Blog

Patreon

Na Youtube je spoustu umělců, kteří tvoří skvělá hudební videa, ale nemají z toho žádný příjem, a tak je to docela složité. Jeden z nich vymyslel zajímavý způsob, jak videa monetizovat přispěním těch, kteří je sledují.

Systém je jednoduchý. Pokud je váš oblíbený umělec na Patreon, můžete si nastavit, že mu za každé nové video dáte např. 1$. Máte možnost také říct, že měsíčně nechcete utratit víc, než třeba 5$, aby vám náhodou nevysál kartu, když se rozjede:).
Potom vždy dostanete emailem upozornění na nový kousek, který si pustíte a bude vás hřát, že si umělec mohl zajít na večeři a koupit třeba nový mikrofon. Není to lepší, než cpát do videí na Youtube reklamu?

A jak jsem na Patreon přišel? Přes Pomplamoose, kteří dělají super videa s projekcí:

Patreon vymyslel právě Jack Conte z Pamplamoose.

Další, koho jsem podpořil, je skupina Walk of the Earth. Možná znáte jejich video, kdy 5 lidí hraje na jedné kytaře (a pak někde našli ještě obrovskou kytaru). Někdy jdou ale z jejich nahrávacího obýváku ven a udělají super klip:

V obýváku měli koncert na StageIt, při kterém Sarah byla dokonce těhotná:).

Ale zpět k Patreonu. Můžete si najít svoje oblíbené umělce, nebo se podívat na Featured. Dokonce jsem narazil na jednoho českého Youtubera: Vědecké kladivo.

Líbilo se? Tak to sdílej, dík:)Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Komentáře

Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..