v Blog

Malá recenze Samsung S5 mini

Na nový telefon jsem měl následující požadavky:

 • OS Android, aspoň ve verzi 4.4, ideální s vyhlídkou na upgrade na Lolipop
 • velikost displaye do 5″ (asi mám krátké palce:)
 • LTE
 • co nejčistší Android
 • cena pod 10 000 Kč

Do užšího výběru se dostal Galaxy Nexus 5 a Samsung S5 mini. Nexus má velkou výhodu, že je v něm čistý Android, ale je to zařízení z roku 2013, které má pomalejší LTE a byl o něco dražší. Takže nakonec jsem sáhnul po Samsung S5 mini. Líbil se mi hlavně odolným provedením splňujícím normu IP67.

samsung-s5-mini-electric-blue

Samsung už do své Android nadstavby TouchWiz už nedává tolik svých aplikací (ze kterých půlku nepoužijete) jako dřív, a do budoucna dokonce slibuje, že se bude co nejvíce držet čistého Androidu.

Jednou ze Samsung aplikací je S Health, což je aplikace, kde si můžete trackovat pohyb, jídlo, spánek, stres a podobně. Telefon má senzor na srdeční tep, který zde lze také měřit. Jediné, co zkouším využít je krokoměr. Přednastavený doporučený cíl je 10 000 kroků za den, což je docela dost. Je pro mě zajímavé sledovat, jak (málo) v pracovní dny chodím a trochu mě to nutí se občas po obědě, nebo večer projít, nebo jít pár zastávek místo tramvají pěšky.

Dodaná sluchátka jsou špunty. Ze začátku mi moc neseděly, ale teď jsem objevil přiložený balíček, který jsem při rozbalování odhodil stranou, ve kterém jsou různé velikosti gumových konců. Asi mám malé díry v uších, takže po výměně za small sluchátka už sedí pěkně. Je na nich ovládání hlasitosti, tlačítko pro přijímání hovorů a mikrofon, což je příjemné.
Nemají ale moc dobře provedený konec u jacku, kde se určitě jednou zlomí. Uvítal bych vstup na sluchátka spíš ze spodní strany telefonu, ale to je asi o zvyku.

Pěkná věc je Dětský režim, ze kterého dcerka nemůže vyskočit, pokud nezná pin. Je tam pár aplikací jako kreslení, foťák, atd. Lze potom povolit, které z normálních aplikací dítěti povolíte.

Pár rychlých poznámek z používání:

 • v ultra úsporném režimu nezvoní budík
 • snímač otisků prstů funguje docela dobře, není problém ho používat pro odemykání displaye (stejně „nepohodlné“ jako odemykání gestem)
 • aplikace Samsung obchod není úplně dobře udělaná, chová se divně, nabízené výhody (Deezer na 3 měsíce zdarma apod.) nejsou až tak dobré, takže používám stejně Google Play
 • byl jsem zvyklý na klasickou Android obrazovku Nastavení, kterou si Samsung upravil a pořád se v ní docela ztrácím
 • zadní strana telefonu je příjemná na dotek a protiskluzová

Existují různé barevné varianty Samsung S5 mini, já si vybral modrou Electric blue.

Líbilo se? Tak to sdílej, dík:)Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Komentáře

Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Webmentions

 • 10000 kroků - Fabian's blog

  […] novém roce jsem si koupil telefon Samsung S5 mini, který má funkci krokoměru a aplikaci S Health, ve které je přednastaven denní cíl právě […]