v Blog

10000 kroků

Po novém roce jsem si koupil telefon Samsung S5 mini, který má funkci krokoměru a aplikaci S Health, ve které je přednastaven denní cíl právě 10000 kroků. O této minimální denní dávce jsem už slyšel dřív.

10000 kroků je prý optimální denní pohyb. Já zjistil, že v běžný pracovní den udělám asi 6000, někdy i méně, když jsem líný. Už jsem se několikrát snažil v budově, kde máme kancelář, nepoužívat výtah a chodit ty 3 patra po schodech. Na mě ale platí všemožné věci, ze kterých jdou dělat statistiky, dosahuje se v nich badgů a rekordů:).

Až s S Health jsem se začal snažit každý den těch 10000 kroků ujít. Nejednou jsem po večeři a uspání dítěte vyrazil ještě obejít pár bloků kolem domu:). Docela pěkně si člověk provětrá i hlavu. Chodím pěšky místo autobusem na nádraží a z nádraží, někdy vystoupím z tramvaje o zastávku dřív a projdu se.

Takže jak mi to v lednu šlo? Denní průměr 9156 kroků. Dny kdy jsem se flákal, zachraňuje pár delších výletů:).

No a docela to funguje. Vidím to na těch 3. patrech do kanceláře, kdy se zadýchávám až čím dál tím výš, stejně tak na cestě z nádraží, která je směrem domů hodně do kopce.

 

Líbilo se? Tak to sdílej, dík:)Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Komentáře

Komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..