Některé weby stavím na WordPressu a poslední dobou jsem se začal setkávat s počadavky na WooCommerce eshop, takže jsem se rozhodl zůčastnil školení od Vladislava Musílka, což je u nás asi nejvýraznější programátor v tomto oboru.
Ne že by si nešlo vše nastudovat z dokumentace (což jsem také při stavbě již 3 WooCommerce shopů dělal), ale byl jsem zvědavý, co si Musilda připraví a také mě samozřejmě zlákala nabídka kreditu na nákup jeho pluginů. Školení pak vyjde na krásných 800Kč.
Obsah byl pro mě ideální. V první části školení jsme podrobně probrali všechny nastavení WC. Většinu jsem už znal, ale našla se zákoutí, kde jsem se dozvěděl něco nového (a o tom i právě šlo).
Po obědě jsme prolétli pluginy, které se mohou při stavbě WC eshopu hodit, což bylo velice šikovné. A pak jsme se konečně vrhli na Musildovu doménu: úpravy WC. Přítomní provozovatelé eshopů z ukázek PHP kódu asi mohli být trochu zaskočení, ale já se dozvěděl několik best practices při upravování WC. Musilda tvrdil, že každý provozovatel by měl vědět, kam sáhnout, když chce to či ono upravit. Že WP je pro lidi, kteří si buď všechno zbastlí sami podle návodů na internetu, nebo si najmou levného studenta, který jim to “doprasí”. S tím bych si dovolil nesouhlasit. Existují i lidé, kteří se snaží klientům psát pluginy přehledně, při úpravách šablon dělat child-themes atd. – např. já! 😉
Zajímavou věcí, která byla zmíněna a na kterou jsem dosud nenarazil, je WP-CLI. To umožňuje z příkazové řádky nainstalovat WordPress a spravovat pluginy. Pěkná věc!
Pro mě školení splnilo očekávání.